Haken - Celestial Elixir

24. února 2017 v 9:18 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
Skupina Haken je relativně mladou krví na poli progresivního metalu a smíchává dohromady ze žánru to nejlepší. Myslím, že pánové z Dream Theateru v nich mají zdatnou konkurenci. Takový mix silných melodií, divokých pasáží a epických ploch spolu s chytlavým textem se v posledních letech Dream Theateru stvořit moc nedaří. Pochopitelně je metalová škatulka jen škatulkou a jakýkoliv fanda art rocku, prog rocku, neoprogu, metalu a jiných odrůd rocku má naději, že bude uchvácen.

Skladba Celestial Elixir pochází z konceptuálního alba Aquarius z roku 2010. Jelikož je progresivně-metalová, necvičený posluchač ji může ke své škodě snadno zavrhnout. Rozsáhlé instrumentální pasáže jsou místy poměrně divoké, ale odchovanci Dream Theateru budou hltat každou notu. Čím víc ji poslouchám, tím víc se mi líbí.

Nebojím se skladbu nazvat epickým love songem. Vzhledem k množství pasáží přecházím v jejím průběhu od radostného vytržení přes melancholii až po otevřený smutek ve chvílích, kdy zpěvák Ross Jennings zpívá v refrénu "she may never return, but I will wait forever" (volně: "možná se už nevrátí, ale budu na ni stále čekat"). Tato slova pasují na mé aktuální duševní problémy a není divu, že mám při poslechu většinou knedlík v krku a občas i otevřeně brečím, což např. za volantem auta není úplně praktické :-)

Super místa: Intro, refrén, 8:00+, zejména pak 10:00!! a epické 11:00+

Aha, pozor, varování: má to skoro 17 minut :-) Ale lituji těch, kteří by se nechali odradit délkou skladby.


P.S.: 6.4. hraje skupina Haken v Praze a tohle budou na 99% hrát, pojďte si zabrečet se mnou :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 25. února 2017 v 13:55 | Reagovat

Hmm to vypadá dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama