Kolegyně - Intermezzo

25. února 2017 v 15:51 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
Subjekt poté, co usoudil, že maximálně využije možnost kontaktu s milovaným objektem, o něm bez ustání přemýšlí. Tato zřejmá sebetrýzeň vede po předchozí radosti k postupnému zhoršování nálady. Subjekt se zejména zaobírá situacemi, které jej v souvislosti s objektem s jistou pravděpodobností čekají v následujících týdnech. V hlavě si představuje, jak by mohly v jednotlivých situacích proběhnout dialogy s objektem. Obvykle se dostane do plačtivého stavu, v některých případech i hlasitě zaštká či zlostně vykřikne, příp. frustraci redukuje úderem do stolu atp. Subjekt se mj. obává, že nevyjde plán s odvozem autem. Navíc stále není rozhodnut, které řešení je správné - vyhýbat se objektu nebo ne? Jistý si je tím, že se nesmí objekt nic dozvědět, ale neví, jestli dokáže mlčet. Situaci také komplikuje nutnost kontaktu s vlastním příbuzenstvem, které se nesmí nic dozvědět. Citujme z deníku subjektu:

"Od toho krásného dne se ve mně střídá pocit, že už to zvládám, s neustálým napětím, co bude dál. L. mi trvale vězí v hlavě. Projíždím miliony scénářů. Představuji si, co řekne, když řeknu tohle, a co udělá, když tamto. Největší strach mám z toho, že nebudu mít možnost se s ní kvůli pracovním povinnostem při odchodu rozloučit. Člověk může plánovat, jak chce, ale život na plány někdy kašle. Nespím, nejím a má digitální váha mi nadává, že hubnu. Nezdá se mi však, že by zlomené srdce bylo dobrou formou diety. Možná si mohu namlouvat, že je to tím, že teď na trénincích karate více dřu ve snaze L. vyhnat z hlavy.

Příští týden bude napínavý. Kromě běžného kontaktu v práci mě totiž čeká posezení s kolegy v restauraci. Organizuje ho L. a mě pozvala taky. To vyvolává zcela novou sadu myšlenek a představ. Co když přijdu pozdě a nebudu moci sedět v její blízkosti? Ona se samozřejmě bude bavit i s ostatními, ale mně by bohatě stačilo vedle ní sedět, slyšet její hlas a vdechovat její parfém. Budou tam bývalí kolegové, určitě se se mnou budou chtít bavit, ale já toužím jen po L. Nebudu se k nim chovat odmítavě? Co když to tam ze mě přede všemi vyletí? To by bylo totální znemožnění. Nejhorší je, že část mého já to chce všem říct, a přitom ví, že nesmí.

Povedla se mi však docela záplata na případný nedostatek kontaktu v restauraci - budu mít L. chvíli jen pro sebe, protože kývla na mou nabídku, že ji večer svezu autem domů. Manžela má na pracovní cestě, tak by musela jet MHD. To ovšem vede k dalším scénářům. Co když nevydržím a řeknu jí, co cítím? Ona se vyleká a bude chtít radši jet autobusem. Jasně, musím mlčet. Zase. Když se ovládnu, možná se nenaplní má slova a budu jí moci pustit nějakou skladbu. Už vím, která by to po Octavariu měla být. Jednoznačně Celestial Elixir.

Teď už jen neudělat chybu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama