Březen 2017

Emoce

29. března 2017 v 8:53 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
Sebetrýzeň: stále na ni myslím

Nejistota: nepíše mi

Strach: určitě nepřijde

Trpělivost: zhluboka dýchám, soustředím se

Láska: je v mém srdci, stále

Smutek: přicházím o ni

Paralýza: nedokážu nic dělat

Žal: potřebuji ji, brečím, až mě bolí hruď

Nenávist: proč já? Ať už jde k čertu!

Sebevědomí: uklidňuje mě chladný kov mého Waltheru

Chladnokrevnost: sypu zásobník do terče, zbraň kope do ruky, jak střela za střelou opouštějí hlaveň

Nemilosrdnost: zpřetrhám všechny vazby, odejdu

Láska ke zbraním

17. března 2017 v 9:01 | Talaniel |  Ostatní
Ano, láska má mnoho podob. Jedna z nich se týká věcí, v tomto případě palných zbraní. V poslední době se kolem zbraní strhla až jakási hysterie. Jedni řvou, k čemu v civilizované zemi potřebují běžní občané zbraně, druzí řvou, že zbraně jsou projevem svobody. Nemá smysl přidávat další argumenty pro a proti. Fandím sdružení LEX, které se snaží používat ty rozumnější.

Ještě před nedávnem by u mě doma nikdo palné zbraně nenašel. Teď jich mám v trezoru několik a jsou to má zlatíčka. Má lepší polovička usoudila, že se sem valí muslimské hordy a je potřeba se ozbrojit. Budiž, od loňského léta máme zbrojáky a bouchačky. Je teda fakt, že má příprava na zkoušku odborné způsobilosti překonala snad všechny, co mám za sebou na vysoké škole (až na závěrečnou ovšem). O to víc potěší, když člověk něco takového zvládne. Trochu mrzutá je také díra v rodinném rozpočtu, kterou zkouška a následný nákup zbraní udělají :-)

Milé chvíle se zbraněmi jsou dvě, pokud nepočítám samotný nákup vyvolené krásky. První je na střelnici. Před vámi visí papírový terč, v ruce máte kvér. Zamíříte, spustíte a terč se zachvěje. Pravda, někdy jen závanem větru :-) Většinou však úspěšným zásahem. Když si pak přivolám terč k sobě, mám radost, když jsou průstřely pěkně uprostřed. Když se soustředím na postoj a správné držení, bývá střed někdy zcela rozcupovaný. Tu se z vedlejšího stavu nakloní pán, že prý co to mám za kanón, že mi to tam tak padá. S úsměvem mu ukážu svůj Walther. Pán vypadá trochu zklamaně, nevím, co čekal :-) Můj Walter PPQ M2 s pětipalcovou hlavní je krásný a v malých ručkách mé družky i úchvatně mohutný (jejky, to je formulace!).

Druhou sladkou chvílí je čištění zbraně. Mazlíte se se svým železem, čistíte ho a ošetřujete. Je to okamžik, kdy svět mizí a zůstáváte jen vy a vaše zbraň. Někteří střelci čistí zbraně častěji jen kvůli tomu, že je to uklidňuje. Já to tedy nechávám jen na den, kdy se vrátím ze střelnice, jinak mám plno jiné zábavy :-) Ale mám pro to pochopení. Pustím si dobrou hudbu, začnu čistit a všechny starosti na chvíli zmizí.

A proto prosím všechny odpůrce zbraní: neberte nám je. My vám také nebereme věci, které milujete. "Nie sme zlí".

Marillion - Neverland

12. března 2017 v 16:02 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
Marillion je hodně zajímavá kapela. V osmdesátých letech se svým neo-progresivním rockem ultimátně "uncool". V devadesátých letech jedna z prvních kapel, které objevily výhody internetu při kontaktu s fanoušky. V novém tisíciletí jedna z prvích kapel, které objevily krásy crowdfundingu. Kapela s rozpolcenými fanoušky. Jedni tvrdí, že éra s frontmanem, který si říká Fish, je úplně mega a éra s tím, co si říká H, jí nesahá ani po paty. Pár tvrdí opak. Já jsem někde mezi.

Neverland od Marillionu pochází z druhé zmíněné éry, konkrétně z alba Marbles z roku 2004, a je to song o mně a mých láskách, tudíž je to nejlepší lovesong, co znám :-) Tedy, samozřejmě o nás pánové z Marillionu nemají ani páru, ale v tom textu se velmi nacházím.

Pomiňme poměrně generickou, ale pěknou frázi "Any fool can see your love inside me" (velmi volně "i blázen vidí, jak mě miluješ"). Zajímavější je jiná část textu:

You provide the soul, the spark that drives me on
Makes me something more than flesh and bone

Neboli volně "jsi to, co mě žene vpřed a díky čemu jsem víc než jen sbírka masa a kostí". V tomhle se podle mě uvidí ti, jejichž partner je dělá lepšími lidmi, což je můj případ. Pasáž, která mě dostává nejvíc, je ovšem tato:

Will you be
Yourself for me
Cause I can take it
I can stand
Anything
When you're with me
I can stand it

But when you're gone
I never land
In Neverland

Nebo-li, když je jedna z nich po mém boku, zvládnu cokoliv. A tak to je.