Pro Ivu, Lucii a Lenku

5. března 2017 v 21:46 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
Vím, že si to, děvčata, nepřečtete, ale stejně Vám musím poděkovat. Sice bylo tak trochu hrozné, poslouchat všechnu tu chválu, kterou jste na mě spolu s Markem pěly, ale myslím, že mě to nakoplo. Všechny tři víte, že radši spolupracuji s ženami, protože jsem prostě na ženy, a i když už Vás nemám po ruce, protože jste odešly, myslím, že se nad sebou zamyslím a začnu dělat to, co mi dle Vás jde - začnu se více věnovat našemu týmu a hlavně těm ďábelským technologickým mítinkům.

Musím si ještě promyslet, jak se toho chopím. Mít oficiální roli hlavy našich javistů se mi nechce - to mi stačilo jednou, ale být cosi jako guru, být osobou, za kterou si lidi chodí pro rozumy, to by mi asi nevadilo. Nakonec, to se děje i teď. Jak ale postupovat, co byste mi poradily?

Ivo, Tys mi řekla, že mám talent učit druhé. Ani moje oponování, že si nedokážu stoupnout před skupinu lidí a něco je učit, Tě nezastavilo. Ostatně Ti Marek zdatně přizvukoval. Bylo to k zbláznění. Dobře, učit ostatní, ale jak? Mám si na naše technologické schůze připravovat nějaké drobnosti? Nebudu muset mluvit dlouho, a když si to připravím, ani nezatuhnu. Nebo je učit nepřímo přes revize kódu?

Lucie, Tys souhlasila, že naše schůze jsou oproti schůzím nejavistů dlouhé a ubíjející. Může za to šéf. Mluví monotónně (má lepší polovička tomu říká uspávání hadů) a má tendenci útočně zjišťovat znalosti ostatních. To je celé špatně. I to provedení technologického mítinku je pofidérní. Myslím, že je potřeba si uvědomit, že máme v týmu tři druhy lidí: ty, co umějí, ty, co neumějí, ale mají zájem se naučit, a pak ty, kterým je to u zadele. Schůze by pak měly být přínosné hlavně pro prostřední skupinu, ale současné nastavení schůzí je určitě děsí. Někteří proto ani nechodí. Ti ze třetí skupiny tam chodí, aby se prospali, ale pokud budou schůze dobře připravené a vedené, třeba je nakonec zaujmou taky.

To jest TODO:
  • uzemňovat šéfa a neoficiálně moderovat diskusi, protože si to nikdo jiný než já nedovolí - to je základ
  • dosáhnout změny provedení: žádné zkoušení z předchozí "látky", žádné vstupenky
  • od prostřední skupiny zjistit, jaká témata by ji zajímala
  • překonat se a občas připravit nějaké téma - tohle je nejděsivější bod
  • začít se více zajímat o to, co děláme za projekty, kdo na nich je, co používají
  • vrátit se k revizím kódu - to nám nějak upadlo, a přitom je to dobrý nástroj
  • co revize dokumentace?
  • vytipovat si pár lidí a s nimi konzultovat, jak budeme vyvíjet, řešit s nimi architekturu, nástroje, knihovny, témata na schůzi atp.

Prostě se zas po letech aktivně zapojit.

Cíl: aby ze mě měla L. radost, až se vrátí z mateřské. Ach, ta láska motivační.

No, maluji si to pěkně, teď se akorát překonat.

(Hm, není to ve špatné rubrice? Ne, je to o lásce ke kolegyním a kolegům)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 5. března 2017 v 22:21 | Reagovat

Moc krásně napsaný a já sem ráda i za tebe. Takových přátel si člověk musí vážit spousta jich je falešných. Podívej se na mě, nemám skoro žádné opravdové přátele ale jen ty falešné co mě pomlouvaj a ničí mě. Jak na intru tak ve škole. Proto jsem za tebe velice ráda že máš někoho takového :)

A L určitě bude mít z tebe velkou radost.

2 Talaniel Talaniel | 5. března 2017 v 23:05 | Reagovat

[1]: Díky, Sigi.

Já teda typicky Michala Davida nemusím, ale o přátelství má jeden docela povedený song: "Pár přátel". Přeji Ti, ať najdeš svých pár přátel. Na názory ostatních se z vysoka vytento.

I když, mně se to mluví - zaprvé nemám zkušenost s tím, že by mě na škole někdo trápil. A zadruhé mám dost samotářskou povahu. Mou nejlepší přítelkyní je hudba. S tou překonám cokoliv. A samozřejmě mám těch svých "pár přátel". Uvidíš, určitě také nějaké potkáš! Moc Ti to přeji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama