Láska k dešti

12. dubna 2017 v 9:34 | Talaniel |  Ostatní
Před pár dny jsme se s kolegou bavili, jak prý je venku krásně, sluníčko, teplo, a my místo toho musíme sedět v práci. Sice měl částečně pravdu, ale je ještě jiný pohled na věc. Moc ho akceptovat nechtěl. Myslím, že představa o tom, kdy je venku pěkně, je dost subjektivní. Já totiž miluji pošmourné deštivé počasí. Netuším proč. Jako třeba dnes ráno - všichni kolemjdoucí se schovávají pod deštníky, ale já s rozevlátými vlasy kráčím po chodníku. Zpívám si "raindrops keep falling on my head" a na tváři mi kvete úsměv.

Jenom aby bylo jasno. Nijak nesnižuji přínos slunečního světla jak pro přírodu, tak pro duše nešťastníků, kteří mají při zatažené obloze depresi. Neměli by však zapomínat, že déšť je stejně důležitý pro život jako slunce. Jinak by neexistovali vyvolávači deště. Neexistovaly by rituály a tance, které mají po dlouhém suchu déšť přilákat.

K dešti se vážou některé mé nejsilnější zážitky. Často vzpomínám na památný koncert Iron Maiden, kdy pršelo a blýskalo se a koncert tak získal nepopsatelnou atmosféru. Nebo mě napadá úžasný okamžik, kdy se vracíme s příbuznými z houbaření, vidíme za námi temnou oblohu a pod ní provazy deště. Blíží se. Dáme se do běhu. Nejprve slyšíme slabé šumění. Postupně sílí, jak se déšť blíží. Pak dopadnou první kapky. Než doběhneme domů, jsme durch. U dětí panuje rozjařená nálada. Kdy se vám poštěstí bojovat (a prohrát) se šelmou, která vám je v patách a honí vás?

Podobně úžasné jsou vzpomínky na výlet s firmou. Kolegové by asi nesouhlasili, ale byl to nejlepší ze všech výletů, které máme za sebou. Šli jsme po hřebeni v Jizerských horách. Mlha, mrholení, zima, mokro, bláto. Ale ta atmosféra! Jak z dobrodružného filmu. Pravda, za oběť padly v mém případě dvě pláštěnky, které nepřežily střet s jehličnatými stromy, a boty. Nemění to nic na tom, že to byla nejúžasnější výprava v mém životě.

Líbí se mi, jak se déšť dotýká mé hlavy. Líbí se mi šumění kapek dopadajících na zem. Líbí se mi, jak po dešti voní celý svět. Déšť prostě miluji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 16:10 | Reagovat

Já déšť zrovna moc nemusím, zrovna tak kolikrát i sluníčko. Zato miluji bouřky :D

2 Reina-sun Reina-sun | Web | 15. dubna 2017 v 23:36 | Reagovat

Máš k němu opravdu krásný vztah :) Já má déšť ráda..  ale ne ten pošmourný, co s sebou přináší čím dál delší noc, ale svěží akční deštík tak zjara nebo v létě - to je úplně nejlepší déšť ze všech!
Ale vzhledem k tomu, že deštník vůbec nikdy u sebe nenosím, tak se vždy velmi sblížíme :)

3 Talaniel Talaniel | 16. dubna 2017 v 17:39 | Reagovat

Ano, souhlasím, to jsou ty nejkrásnější deště, po kterých příroda nádherně voní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama