Samotář (3. část)

30. dubna 2017 v 17:46 | Talaniel |  Kačka
O pár dní později už jsem Petrovi pomáhala starat se o dvůr a dům. Dozvěděla jsem se pár věcí. Venkov byl od měst odříznutý, během let došlo k silnému stěhování do měst a venkov upadal, jak tam dožívaly staré generace. Města byla po technické stránce velmi vyspělá, ale okrajová místa hluboko v lesích jako by se propadla do minulosti.
Petr se oháněl svobodou. Mohl si dělat co chtěl, zatímco ve městě by prý musel držet hubu a krok. Trochu si zanadával na souseda, co před dvěma roky prchl do města, nemaje již sílu na tento svobodný život. To, že od rána do večera celý rok musí dřít, aby měl co jíst on i jeho domácí zvířata, mu jako nesvoboda nepřišlo.
Za své hlavní zaměstnání zvolil dřevorubectví a truhlařinu s tesařinou. Otop a truhlářské produkty rozvážel po sousedech a vyměňoval je za potraviny, kůže, látky a další věci, které potřeboval. Díky tomuto obchodování mě našel.
Moje magické dovednosti ho zřejmě nerozhodily. Během těch několika dní mi evidentně začal věřit natolik, že mě nechal samotnou starat se o dům a odjel s další várkou polen na obchodní cestu. Denní úkoly jsem zvládla brzo a večer jsem si sedla v kuchyni s kytarou, kterou jsem objevila v pokoji pro hosty. Byla stará, ale dobrá a naladěná. Při hře jsem se zasnila a nevšimla jsem si, že se vrátil.
"Hraješ moc pěkně."
"Promiň," vyskočila jsem ze židle. "Našla jsem tu kytaru vedle v pokoji."
"No jo, tam ji schovávám. Emotivní skladba, sice nerozumím slovům, ale ta hudba zní velmi silně."
"Ano. Snové divadlo. Píseň o nepomíjivosti duše."
"Věříš, že duše nepomíjí?"
"Věřím, že dokud na tu duši někdo vzpomíná, tak nepomine."
Měla jsem slzy na kraji.
"Taky na někoho vzpomínáš."
"Na otce, zemřel nedávno."
Rozbrečela jsem se. Objal mě a pevně k sobě přitiskl. Jen mě držel a nic neříkal a pustil mě, až když jsem se uklidnila.
"Takovou dceru bych si přál," usmál se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 7. července 2017 v 16:02 | Reagovat

To je tak krásne. 😍

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama