Síla mysli

27. dubna 2017 v 8:43 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
Zajímavé pozorování, když myslím na L. (a myslím na ni k uzoufání často):
  • když si představím, že se mi vyhýbá a že se kamarádíčkuje s kolegy a ne se mnou, když si představím, že mi nadává a posílá mě někam, když si představím, že se jí něco stane při porodu, často se naseru, žárlím, mám depku, brečím.
  • když si však představím, že se se mnou sejde jen ona, že se s ní normálně bavím, že ji objímám, že ji líbám a hladím a je nám spolu krásně, tak se mi zvedne nálada, začnu se usmívat a je mi lépe.
V obou případech se jedná dost často o nepravdivé nebo nereálné představy, ale i tak ovlivňují mou náladu. Je to nějaká forma autosugesce? Nedalo by se to použít k boji s mým problémem? Slovní spojení "pozitivní myšlení" mě vždy spíš vytáčelo, protože si pod ním představím vytlemené happy lidi, ale není to přesně ono? Představovat si něco krásného a tak se dostat do klidu? Nešlo by to využít při kontaktech s kolegy a s L.? Vynechat negativní představy? Být z vlastní vůle "happy"?

Nešlo by to dokonce rozšířit na další oblasti života? Třeba na práci? Místo představy "to si zas ten klient vymyslel hovadinu" zvolit představu "tohle bude super programování, co třeba to udělat tak a tak? Nebo tak?" To by mohlo fungovat. Musím to ještě prozkoumat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama