Shatterhand (1. část)

18. července 2017 v 21:07 | Talaniel |  Kačka
Věnováno Míše

Příroda umí být ohlušující. Seděla jsem na kopečku, za mnou les, pode mnou travnatý svah. Stébla se kývala ve větru a šustila. Listí stromů ševelilo a ve větvích nejbližšího stromu prozpěvoval ptáček. Přenesla jsem se sem z hluku velkoměsta, jsouc zrovna na výpravě po antikvariátech. Čím déle jsem zde seděla a rozkoukávala se, tím hlasitěji příroda zněla. Objevovala jsem nové a nové zvuky. Zurčel vlevo potůček? Vpravo štěbetali další opeřenci. A co to bylo za mnou?
Moment. Cinknutí kovu o kov. A teď znovu. A ještě. V krátkých intervalech. Necítila jsem nebezpečí, ale přesto jsem zpozorněla. Zvuk mi cosi připomínal. Otočila jsem se a napnula smysly. Ano, tam byl. Spatřila jsem ho mezi listím keřů. Pomalu jsem se k němu blížila. Viděla jsem, že vsunul do zásobníku pušky poslední náboj. Byla to henryovka, model z roku 1860. Posunula jsem se ještě o kousek vpřed a muž zpozorněl. Byl to mžik. V jednu chvíli tam seděl a pak už mým směrem zpoza stromu koukala hlaveň pušky.
"Nestřílejte!"
"Tak vylezte, ať vás dobře vidím, dámo, a vaši společníci též a s rukama nad hlavou."
"Jak mám vědět, že mě stejně nezastřelíte?"
"Proč bych to dělal, nejsem vrah."
Zpočátku nevěřil, že jsem sama, ale nakonec se s tím smířil. Byl oděn jako zálesák z nějakého povědomého obrázku. Kožená kazajka s dlouhými třásněmi, kožené kalhoty, klobouk, hustý, ale udržovaný plnovous. Za pasem množství drobností. Kolem krku náhrdelník z tesáků a drápů potvor, které snad skolil. Kde jen jsem ho viděla? Bylo to tím vousem? Neměl na tom obrázku jen knírek?
"Nevím, co si o vás mám myslet. Dívka sama zde, beze zbraní, jen s ruksakem z podivného materiálu. A co to máte na sobě? To není kůže nebo látka, která by mi byla povědomá. A ten podivný střih. A obraz - promiňte, ale takovéto obrazy..."
Opět pozvedl zbraň. Cítila jsem, že je velmi zmaten. Pravda, Eddieho na tričku asi nikdy neviděl. A pokud to měl být Divoký západ, tak jsem spíš vypadala jako uctívačka Satana.
"Kdybyste se otočil, zkusila bych s tím něco udělat."
Váhal jen chvíli a odvrátil se. Svlékla jsem triko a oblékla ho naruby.
"Hotovo."
"Well, myslíte, že mě tak obalamutíte?"
"Nechci vás obalamutit. Jen vás nechci zneklidňovat. Ten obrázek je zcela neškodný a nic nekřesťanského neznamená. Tam, odkud pocházím, lidé nosí na oděvech rozličné obrazy a motivy."
"To musí být kraj, o kterém jsem zatím nečetl, ani neslyšel. Anyway, asi je na čase se představit. Pro jednoduchost mi říkejte třeba Charley."
"Jsem Kateřina."
"Aha, český tvar toho jména? Párkrát jsem v Čechách byl, ale na vašem jménu si asi zlámu jazyk."
Pousmál se. Navrhla jsem mu variantu Kate a s tou vypadal spokojen. Zeptal se, kde jsem se tu vzala. Důvěřovala jsem mu, nevím proč, a řekla jsem mu toho docela dost. Přemýšlela jsem, kdy se v mé realitě rozjely vědeckofantastické příběhy. Mohl nějaké znát? Cestování v čase? Možná. Rozhodně se mě nechystal utopit nebo upálit, spíš pozorně poslouchal.
Nakonec začal připravovat jídlo a nechal mě přemýšlet. Jako obvykle jsem netušila, proč jsem byla povolána. Vzhledem k dojmu, jakým na mě působil, byl zřejmě cílem mé mise on. Konkrétní úkoly mi ale opět nebyly jasné. Nerušil mě ani během jídla, za což jsem mu byla vděčná. Takové nečekané skoky mě vždy rozhodí.
O pár minut později nastal zvrat. Už se setmělo, klimbala jsem a nedávala pozor. Náhle před námi ze země vyrostla temná postava. Rychle jsem zapátrala svými smysly. Nebezpečí nehrozilo.
"Můj bratr Šárlí si našel společnost?" ozval se stín. Šárlí? Jen jsem zamrkala.
"Nechť se Vinnetou posadí, vše mu sdělím."
Vytřeštila jsem oči. Charley rozfoukal oheň a indián, který se proti mně usadil, si mě pátravě prohlížel. Vracela jsem mu pohled. Ano, byl to on. Takhle jsem si ho vždycky představovala. Vznešený obličej, bronzová pleť, na hlavě tolik známý přilbě podobný drdol. Rty prohnuté v laskavém úsměvu. Inteligentní pohled. Ano. Jak je to ale možné? Vždyť je to románová postava! A Charley? Teď už bylo vše jasné. Ten obrázek, to byla fotografie Karla Maye.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama