Temná věž

24. srpna 2017 v 13:45 | Talaniel |  Ostatní
Ne, nepůjdu na to do kina. Jo, já vím, že King citoval jiného spisovatele a říkal, že v knihovně ta série stále je a je stále stejná (no dobře, říkal to o Pod kupolí). Jo, já vím, že je to vlastně pokračování, neboli sequel. Ne, nevadí mi, že je Roland, hm, překvapivě obsazený. Ne. Já vlastně nemám ani čas jít do kina. Až na Vánoce na Epizodu VIII.

Ke štěstí mi stačí že teď vychází o Rolandovi komiksová série. Ta je teda mega! Ta kresba! Ta ponurost! Normálně učůrávám, jak je to super! Co by asi říkala na Temnou věž moje milovaná L.? Ne. Mojí lepší polovičce se ten komiks nelíbí. Ona ale nečetla ani knižní sérii, nedostala se přes Pistolníka.

Je to pech. Pistolník je zrovna ze všech sedmi (osmi, ráčíte-li) dílů nejpitomější. Kolik asi odradil čtenářů? Nezachránil to ani Kingův pokus o aktualizaci někdy v roce 2003 nebo kdy. Zato hned druhý svazek - Tři vyvolení - je úplně boží. Podle mě nejlepší z celé série. A hned za ním jsou kvalitou Vlci z Cally, to je taky super čtivo. Ty reference na Star Wars a Harryho Pottera!

Pak už to jde z kopce. Čaroděj a sklo je dobrý díl, ale možná až příliš tragický, ale to je holt King. Pak je zbytek. Závan klíčovou dírkou má slabinu, že vlastně není tak úplně o Rolandovi a jeho ka-tet. Pustiny, u těch nevím, proč mi spadly na konec. Asi se mi nelíbily pasáže v Ludu. Šestý a sedmý díl mi taky poněkud vadí, ať už jde o Eddieho, Miu, Kinga. No, stejně si je nakonec přečtu všechny znova, že? Dobrý vtip je závěr. King varuje čtenáře, ať nečte dál, že se mu to nebude líbit, ale, sakra, kolik lidí nečetlo dál, že? Obzvlášť, když tam napsal něco takového... A teď ještě s tím filmem...

Cože? Že není jasné, co tímto článkem sleduji? No jo, není... To je fuk.


Citátovník:

"Zapomněl/a jsi tvář svého otce/své matky."

"Tvor bez srdce je tvor bez lásky, a tvor bez lásky je bestie." - II, 214.
"Je to stejné jako s alkoholismem nebo se sjížděním. Nikdy s tím úplně neskoncuješ." - II, 249.
"Hádat se se zamilovaným je stejné, jako se snažit vypít oceán lžící." - II, 318.
"Měj pod kontrolou věci, které pod kontrolou mít můžeš, červe. Všechno ostatní ti klidně může srát na hlavu..." - II, 379.
"Bohové se mračí na marnotratníky." - III, 19.
"Lekce, které si člověk pamatuje nejdéle, jsou ty, které se naučil sám." - III, 19.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 11:39 | Reagovat

Z nejakého (mne vcelku nepochopiteľného) dôvodu sa mi King celý život vyhýba. Alebo sa možno vyhýbam ja jemu, ktovie. Ja viem, že tie príbehy sú mega. Ja viem, že Temná veža by ma neskutočne bavila. Aj komiks by som žrala.. ale nejak.. sa k tomu neviem odhodlať, urobiť ten prvý krok.

Tešíš sa n epizódu VIII? Ja nie. Je mi z toho smutno.

2 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 31. srpna 2017 v 11:52 | Reagovat

Citátovník se povedl :)

3 Talaniel Talaniel | 2. září 2017 v 21:08 | Reagovat

[1]: Star Wars po dubnu 2014 už nejsou moje Star Wars. Tak k tomu přistupuji. Ano, zajímá mě, co bude v epizodě VIII, ale úplně mě přešlo nadšení skupovat knihy, komiksy a jiné materiály z prostředí Star Wars.

Pokud se nakonec odvážíš pustit do Temné věže, tak u Pistolníka vytrvat, druhý díl je mnohem lepší. Možná Tvůj strach pustit se do Kinga jen pramení ze strachu, že to bude zklamání :-) A je třeba uznat, že ne vše od Kinga mi přijde dobré, ale některé knihy jsou skvosty. Jestli se třeba děsíš rozsahu Temné věže, zkus něco jednosvazkového - Mrtvá zóna, To, Dallas 63, Osvícení...

[2]: Děkuji :-) Budu postupně přidávat, jak se svazky budu pročítat, akorát jedničku asi přeskočím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama