Anetiných pár míst

16. října 2017 v 22:05 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
Tak po skvělé zkušenosti s vlnou radosti došlo i na koupi DVD Pár míst a je to tak trochu zklamání. Pravda je, že Vzpomínka se mnou dělá divy, když si uvědomím, že je o její máti. A Aneta je sladká, když začne song mimo pořadí, nebo když jí pak spadne slide. DVD však oproti živáku Na vlně radosti působí monotónně a nevýrazně. Ano, já vím, že to má být akustický projekt, ale větší pestrost prostě chybí. Značná část koncertu je plná pomalých nebo ne zcela energických skladeb, takže místy sklouzává k nudě.

Největším zklamáním je pro mě asi interpretace skladby Hříšná těla, křídla motýlí. Možný důvod je ten, že je to kromě Vody živé jediná skladba, kterou opravdu znám. Všechny ostatní jsou pro mě kromě zkušenosti s DVD Na vlně radosti vlastně neznámé a akustické provedení tedy nekontrastuje se studiovým. Hříšná těla dle mě nejsou vhodnou skladbou pro akustické zpracování a asi se zde skladba vyskytuje hlavně z důvodu, že to byl tzv. hit. Hlavně by mě zajímalo, proč Aneta jinak frázuje, tím tu skladbu s Jakubem Zitkem vlastně úplně změnili. A to nemluvím o tom, že zní toto provedení nějak uspěchaně (v duchu "už aby to bylo za námi...").

Na druhé straně ovšem stojí některé pecky, jako např. Poplach s padajícím slidem, nebo srdcervoucí Vzpomínka. Sympatický nápad se skrývá též ve hře na futrál, kterážto mj. ukazuje, jak některým skladbám perkuse vyloženě chybí, a proto je dle mě DVD Na vlně radosti o fous lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama