Entropia Universe - Let vesmírem

5. listopadu 2017 v 10:09 | Talaniel |  Hry
Po letech života mého avatara v Entropii mě nakonec přepadlo odhodlání zkusit ten obávaný vesmír. Můj první let se odehrál někdy před třemi týdny a probíhal na můj vkus dost chaoticky. První krok, tj. koupě Space Thrusteru na můj Sleipnir, byl zdaleka ten nejjednodušší.

První zásek nastal, když mi někde kolem 900 m nad povrchem Calypso hra napsala, že nemám stažená data pro vesmír. Dobře, dám stahovat, ono to za chvíli dojede, ale stejně se nemohu do vesmíru dostat. Pomohl až restart hry, tj. první rada: Než poletíte do vesmíru, ujistěte se, že máte staženo - vesmír, nějakou planetu, vesmírnou stanici (nebo rovnou všechno) - v launcheru - tlačítko Tools, záložka Planet Data.

Dobře, konečně jsem ve vesmíru a rozkoukávám se. Zóny kolem planet jsou bezpečné, takže není potřeba se bát pirátů. Zbytek vesmírného prostoru je PvP, tj. v případě napadení a smrti můžete přijít o stackovatelné věci (suroviny aj. materiály, o střelivo nepřijdete). Hned u Calypso je vesmírná stanice a další objekty, kde se dá přistát. Přiblížíte se k hangáru a v jistý okamžik vás hra přenese dovnitř. Tady došlo k druhému záseku. Stojím v hangáru Crystal Palace, tam teleport bez dalších destinací a žádné východy. Až po trapném dotázání v chatu mi někdo poradí si přepnout vpravo nahoře mapu. Pak se objevilo pár teleportů a bylo po starosti.

Můj plán byl samozřejmě letět na jinou planetu, nikoliv se zdržovat u Calypso, ale sakra, jak najít další planetu? Otáčím se a rozhlížím se, googlím screenshoty aj. rady, ale stále nic, přece nepoletím na blind k nějaké kouli na obloze? Až po mém dalším trapném dotazu mi někdo poradí si zobrazit mapu vesmíru a je po starosti. Mapa vesmíru EU je placka, na které jsou modře vyznačena zajímavá místa, např. Cyrene Space Station. Tak letím tam. Zřejmě udělám první chybu, která se mi naštěstí nevymstí, a letím rovnou za nosem. Riskuji tak napadení piráty, ale nic se nestane. Let trvá dlouho, asi 45 minut, a sežere asi půl PEDu paliva. Přistání na planetě stojí další dva PEDy, tj. další rada: mějte s sebou dost paliva a peníze na kartě (PED Card).

Před přistáním si o planetě něco přečtěte, ať víte, kde přistát. Tohle mě vůbec nenapadlo a mé přistání na Cyrene proběhlo někde v pravém horním rohu na opuštěném ostrově. Odtamtud však vedl teleport do Rookie Training Area, takže další kroky už byly jednoduché.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama