Marillion - F E A R

15. listopadu 2017 v 6:34 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
Zklamání.

Tímto jediným slovem lze popsat můj dojem z tohoto alba Marillionu, a to jak po hudební, tak po textové stránce. Na to, že mi jsou texty většinou ukradené, je to docela smutné.


Někde v nějakém článku nebo diskusi stálo, že je album stejně dobré jako Marbles nebo Brave. Někdo dokonce tvrdil, že je lepší. Není. Tedy přesněji - není rozhodně lepší než Marbles, nemá stejnou chytlavost. Srovnání s Brave naopak docela sedí, je to stejně rozplizlé a bez schopnosti zaujmout. Stačí málo, aby se z příjemné melancholicky znějící skladby stal těžko doposlouchatelný moloch. Proč mě nechytnou 16+ minutové kompozice zde a baví mě Ocean Cloud? Nevím, nedokážu to popsat. Zřejmě to bude tím, že je Ocean Cloud na ploše 18 minut mnohem pestřejší. Nejzajímavější pasáží alba Fuck Everyone and Run je tak akorát úvod skladby The Leavers. To je Marillion dle mého gusta.

A texty? Marillion se pokusil o "komentář" k dnešku. Jako jo, mají v lecčems pravdu. Když se však umělci pokoušejí montovat do politiky a společenských problémů, většinou to dopadne špatně. Dá se souhlasit s názorem, že zlato je zlo a války jsou jen o penězích (to odpovídá mému oblíbenému citátu z Bible), ale roztavení zbraní jako ukázka síly? Se zbláznili. Zbraně jsou naopak to, co drží padouchy na uzdě. Proč asi nedošlo k jaderné válce? Protože i pitomí politici věděli, že by to byl konec. Říká se tomu "balance of terror" a též "M.A.D. - mutually assured destruction". Přesně takovéto (omlouvám se sluníčkám) sluníčkové názory jsou důvodem, proč je naše civilizace odsouzena když už ne k záhubě, tak k velké proměně, protože kdo nedokáže ubránit svou kulturu, je odsouzen k přijetí kultury jiné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama