Únor 2018

Sádlo

24. února 2018 v 6:07 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
V poslední době mě trápí taková věc - přítelkyni je úplně jedno, že tloustne. Prsa má stále krásná, i když trochu větší, pas pořád docela útlý, ale zadek a nohy - samá hrudka sádla. Furt teda lepší, než ten typ postavy, co mohutní kolem pasu. Takhle aspoň stále vypadá jako ženská, obzvlášť protože nosí dlouhé sukně, takže vlastně nohy nejsou většinu času vidět a jen rozložité pozadí naznačuje, co se děje.

Vůbec nevím, co mám dělat. Sice uznávám, že za to může do jisté míry věk a do značné míry genetika, ale podle mě se s tím dá trochu bojovat. No je to marný. Natvrdo jí říct, že z ní bude bečka, jako je z její matky, to by asi moc nepomohlo.

Genetika je hrozná věc. Věřím tomu, že je vliv přírody na lidské tělo a duši větší, než by si někteří lidé byli ochotní připustit. Někdo žere a nesportuje a s nadváhou nebojuje, a jiný se může snažit jak chce a nic. Ještě horší je vliv na duši. Vliv výchovy podle mě není tak silný, jako vliv přírody. Stačí pozorovat dva sourozence - stejní rodiče a další příbuzní, a přesto úplně jiné chování. Ať mi nikdo netvrdí, že akční hry nebo filmy kazí děti. Nesmysl. Dítě v sobě násilí buď má nebo nemá.

Podstatné je uvědomit si své slabiny a snažit se je překonávat. Blbé je, když chybí ochota je překonat. Přítelkyně prostě pohybu a sportu neholduje, ale nic jiného na sádlo nefunguje. Diety? Pche! Jak mě mrzí, když vídám ve veřejné dopravě děvčata, kterým by stačilo trochu sportu a zbytečné sádlo by bylo pryč! A tím nemyslím, aby z nich byli kostlivci, ale aby měly na rukou a nohou trochu svalů, které udělají tělu tvar - útlý kotník, krásně vykrojené lítko, stehno žádný špalek sádla, prdelka akorát. Že má trochu bříško? Nevadí, to je polštářek pro unavenou hlavu horší polovičky, stejně jako dva polštářky o kus výše. Když ženě trčí všude kosti a klouby, to taky není pěkný pohled.

Dle očekávání

23. února 2018 v 22:32 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
Heh, kecy v kleci. Objímání budoucnosti! Never again! Jasně! Jak dlouho mi to vydrželo? Ani ne dva měsíce! Teda to never again. Objímání docela jde :-) Soustředím se na okamžik. Nepřemýšlím o budoucnosti (teda, popravdě, pouze ne tolik, jako dřív). Trpělivě čekám, co přijde. Díky tomu soustředění se mi daří konečně posouvat jeden dlouho zanedbávaný projekt. Doufám, že mi to vydrží.

Rozhodně mě teda poslední rok dost poučil. Jak říkají: co tě nezabije, to tě posílí. Cítím se silněji? Možná. To je fuk. Co pozoruji, je skutečnost, že se zas směju jen tak. Poznávám své staré já. Ještě to není úplně ono, ale cítím mírný optimismus. Usmívám se na cizí i méně cizí lidi a oni se někdy usmějí taky. Každopádně si víc dávám pozor na to, co komu říkám, a myslím, že se líp ovládám. Budu na tom ještě pracovat. Už si připravuji různé zkoušky svého sebeovládání, ani radši nebudu psát, co zase vymýšlím za kraviny :-)

No jo, je to tak. Mám v poslední době nějak moc velkou odvahu k činům. Bude to ještě prča. Netvrdím, že se zas budu svěřovat blogu, myslím, že trapáren tu už z mé strany bylo dost, ale mám docela chuť psát. Megačlánek, zmíněný dřív, je venku, reakce skoro nijaká, ale přesto mě naplňuje hrdostí, když ho po sobě občas čtu. Uvidím, jestli mě napadnou nějaké texty pro blog.cz. Nic neslibuji :-)