Daniel Landa - Čas odejít

18. září 2018 v 22:17 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
Sebevražda. Hodně o ní v poslední době přemýšlím. Tedy ne tak, že si chci sáhnout na život, i když si někdy říkám, že je sebedestrukce nejjednodušší řešení. Ještě stále je pocit odpovědnosti k rodině silnější než přání odejít, přestože radost ze života nacházím stále s většími obtížemi. Někdy mám pocit, že je mi úplně jedno, jestli druhý den zemřu. Dřív to tak nebývalo.


Stále si myslím, že je sebevražda akt nejvyššího sobectví. Útěk před veškerým utrpením života. Zraní osoby, které mají sebevraha v lásce, jsou-li nějaké. Zkomplikuje dle způsobu provedení život několika nebo mnoha lidem. Skok pod vlak?! Ne.

Na druhou stranu už chápu, že někdy může být životního utrpení tolik, že se to v člověku prostě zlomí. Marně si člověk může namlouvat, že jsou lidé, co se mají ještě hůř. Psychický tlak prostě tak zesílí, že člověk jinou cestu už nevidí. Pokud je touha žít součástí našeho genetického vybavení, kde se vlastně sebevražda bere? Je to vždy výsledek nějaké chemické nerovnováhy, nebo je to v některých případech jen odvaha konečně něco udělat?

Docela mi pomáhá song Čas odejít od Daniela Landy. Také mi pomáhá být v kolektivu lidí, u kterých tak nějak cítím, že mě mají rádi a rádi mě vidí. To je, dle mě, důležité: dávat lidem najevo, že mi na nich záleží, a stejně tak vyhledávat lidi, kterým zas záleží na mně.

"Love is all" after all...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. září 2018 v 11:55 | Reagovat

Já nevím, pro mě prostě bude sebevrah vždycky jen zbabělec. Osobně bych se zabít nedokázala, mám o sebe příliš velký strach...

2 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 21. září 2018 v 18:41 | Reagovat

Jej, tenhle článek je velmi smutný a v něčem i varovný... ale každopádně doufám, že se v tobě nic nezlomí tím špatným směrem a bude se to naopak jen vylepšovat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama