Modlitba pro Martu

3. října 2018 v 21:52 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
"Ať mír dál zůstává s touto krajinou!"

Je to naše země, náš domov, nenechme si jej zničit hamižnými a mocilačnými politiky, kteří by chtěli akorát nařizovat, omezovat a okrádat jedny, aby mohli uplácet druhé!

Jak nadčasová píseň. Jsem z ní na měkko stejně jako z naší hymny.

Dneska konečně došlo v Bontonlandu k výměně peněz za album Songy a balady Marty Kubišové. Nostalgické vzpomínky na porevoluční kazetu, kterou koupila nejspíš má matka, poněkud neunesly střet s realitou. Album má své mouchy, ale také některé pecky. Jednoznačně Modlitba, ale také třeba Magdalena nebo Tak dej se k nám a projdem svět šlapou skvěle, česká verze Greensleeves ujde také. Mamá je taky brutalitka z hudebního hlediska ještě lepší než Modlitba.

Co podle mě drhne, to je Hej, Jude - originál je tentokrát výrazně lepší. Proudy jsou také divné a Všechny bolesti utiší láska i přes jistou pravdivost textu také hudebně nenaplňuje. A taková skladba Ne je po Mamá jak pěst na oko - skladby měly být seřazeny jinak.

Co mě překvapuje, jsou stopy falešného zpěvu v Modlitbě v některých místech. To trochu u takové novodobé hymny zamrzí. Prý existuje druhá verze, která se na reedici z roku 2017 nedostala, ale byla na verzi z roku 1996. Musím sehnat.

Tohle je ono? Nemyslím, to bude ještě třetí verze, se mi zdá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gay gay | 3. října 2018 v 22:04 | Reagovat

miluju když mě někdo masíruje analní dírku a u toho mi zpívá martičku, nemusí být falešně a u toho bimbají zvony jak o závod o mojí prcinku. mmilujem

2 Lulinek69 Lulinek69 | 3. října 2018 v 22:05 | Reagovat

Pro me je nejlepsi pisen SPD a v čele Pitomio, top song, pripomina mi kebab

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama