Per Gessle's Roxette

8. října 2018 v 6:27 | Talaniel |  Hudba, u které brečím
Do Prahy včera zavítala polovina ve své době světově populárního dua Roxette. Skladatel a zpěvák Per Gessle odehrál hity Roxette, které zředil svými sólovými věcmi. Schválně říkám zředil, protože minimálně pro mě v těchto místech koncert vždy ztratil trochu energie, protože ty skladby neznám a navíc mi přišlo, že to vesměs byly takové pomalejší věci.

Z repertoáru Roxette zazněly zásadní věci jako The Look, Joyride, How do you do, Listen to your heart, Crash Boom Bang! nebo It must have been love. Perův hlas zněl jako zamlada a zpěvačka Helena Josefsson, která zpívala ženské party, se docela snažila, ale co si budeme povídat, Marie to není. Její hlas tak nějak postrádal takové to rockové ostří, které je v hlase Marie.

Omlouvám se předkapele, že si nepamatuji její jméno. Takový nějaký český poprock. Docela poslouchatelné skladby, v některých místech se nebáli zpívat vícehlasně, bubeníkův pad docela zajímavý, i když pravé škopky jsou pravé škopky. Docela se dalo. Ze začátku mi neseděl zvuk, ale během prvního songu se srovnal a zbytek koncertu ušel.

Předkapela hrála asi půl hodiny, Per asi dvě, docela příjemné. Po základní části koncertu si muzikanti vzali oddechový čas a pak přidali dalších pět nebo šest songů, což potěšilo. Nejzajímavější byl jeden z kytaristů, který v klobouku vypadal jako Ondřej Hejma a místy se rozjel tak, že se zdálo, jako by dostal nějaký záchvat třasavky. Bubeník se taky párkrát rozvášnil a celkově kapela vypadala, že se baví a že je s reakcí publika spokojena. Ostatně na to, že mi přišlo hlediště poměrně prořídlé, diváci dělali docela hluk, tleskali, zpívali, pískali. Docela dobrá atmosféra.

Jo, stálo to za to. Sice bez Marie, ale stálo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama