Strach III: Zkušenost

1. prosince 2018 v 19:12 | Talaniel |  Srdeční záležitosti
Zotavuji se z náročných tří týdnů.

Po dva týdny mi opět trenér poskytl příležitost starat se o zdárné pokračování tréninků. Vždy jako záloha, ale záloha je od toho, aby zaskočila v případně nepřítomnosti hlavního náhradníka. Ten skutečně v jeden den nedorazil, takže se mi povedlo potvrdit, že trénink skupiny dětí nedávám. První parta sice poslouchá a dělá, co po ní chci, ale vidím, že se nudí. Druhá parta si pak se mnou dělá, co chce.

Ne. Tohle mi asi nikdy nepůjde. Jedině se spoustou praxe. Jestli to ale půjde takhle dál, tak mi trenér poskytne další příležitosti. Nejhorší je, že mě práce s dětmi baví, ale připadám si spíš jako další člen dětské smečky než její hlava, která by měla být přísná a mít respekt.

Minulý týden mi umožnil získat ještě další zkušenosti. Skoro rok se děsím setkání s L., ale nakonec podle hesla "pro ni vše" kývnu a přijdu jí pomoci s přednáškou. Zjištění: nedokážu se na ni ani podívat, takže mluvím do zdi nebo do podlahy, i když stojí těsně vedle mě. Myslím, že se mi dařilo mluvit docela normálně, ale teda můj úprk bez rozloučení hned po přednášce asi úplně dobře nepůsobil. Závěr: pracovně setkání jakž takž zvládám, ale nepracovně zatím ne, možná časem. Zřejmě se na mě po tom všem nezlobí, ale stejně je mi stydno a ještě dlouho bude. A bojím se. Chybí mi.

A ještě jedna potvrzená věc: když beru život tak, jak plyne, když reaguji na situace tak, jak přicházejí, když se snažím nemyslet na minulost a snažím se nefantazírovat o budoucnosti, tak je mi snesitelně. Tady a teď. Carpe diem. Takže až se L. zas zeptá, jestli jí pomůžu, tak se rozhodnu, až se zeptá. Do té doby...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DegenWoW DegenWoW | Web | 1. prosince 2018 v 19:34 | Reagovat

Hlavně se prosím drž. To půůůjde! :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama